(056) 462-03-65, (067) 625-45-33, (067) 628-77-10

Таке рішення ухвалила Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Ціну у 7188 грн за 1 тис.куб.м платитимуть і ті, хто споживає для опалення понад 200 кубів газу, а мінімальний тариф платитимуть лише ті, хто споживає менше 200 кубометрів на місяць і лише впродовж опалювального сезону

У середньому ціна на газ для населення підвищилася на 285%.

Приблизно таку ж цифру підвищення цін на газ для населення - 280% - називала раніше голова Національного банку Валерія Гонтарева, посилаючись на домовленості із МВФ.

Проте міністр енергетики та міністр фінансів говорили, що точна сума підвищення ще невідома і визначатиметься регулятором ринку комунальних послуг - НКРЕКП. Проте і вони попереджали, що підвищення буде значним та різким.

В інтерв'ю ВВС Україна міністр фінансів Наталія Яресько також заявляла, що уряд сподівається після підвищення тарифів уникнути кризи неплатежів.

"Думаю, ми дійсно можемо говорити про те, що можуть бути неплатежі, але я впевнена в тому, що український народ розуміє, що набагато краще дотувати населення, а не "Нафтогаз",- заявила міністр фінансів.

Напередодні Верховна Рада ухвалила зміни до бюджету, які передбачають збільшення субсидій на сплату комунальних послуг на 12,5 млрд грн. Загалом уряд виділив 24 млрд грн на покриття різниці у тарифах для незаможних верств населення.

Підвищення тарифів на газ та опалення є багаторічною вимогою МВФ, експерти якого вважають, що державний бюджет і "Нафтогаз" не можуть надалі нести тягар субсидування комунальних тарифів, які є нижчими за ринкову ціну.

Наприкінці лютого НКРЕКП ухвалила рішення про підвищення тарифів на електроенергію - також із 1 квітня.

Разом із тим, українські оглядачі зауважують, що послуги з постачання комунальних послуг - електрики, газу, води та опалення - в Україні є монополізованими, а відтак, говорити про досягнення якогось ринкового рівня цін недоречно.

Експерти також звертають увагу на те, що виробники цих послуг не завжди розкривають всю структуру тарифів.

BBC